Clicky

KuchniaRSS: News Maker

Wyspa kuchenna – funkcjonalnie i oryginalnie

Opublikowany Lipiec 8, 2011 w kategorii: Kuchnia

Wyspa w kuchni to z pewności rozwiązanie godne uwagi, zapewnia dodatkową powierzchnię roboczą, wydatnie powiększa funkcjonalność, oraz otwiera przed projektującym niedostępne w zwykłej zabudowie możliwości. Pomysłów na praktyczne wykorzystanie wyspy kuchennej jest naprawdę sporo. W najprostszej wersji może służyć jako doskonałe miejsce pod blat roboczy, na którym będzie można wykonywać wszelkie prace kuchenne, automatycznie zwiększa nam się przestrzeń do przechowywania produktów którą uzyskujemy pod blatem. Doskonale wkomponują się w nią zarówno szuflady, kosze cargo a gdy potrzebujemy przestrzeni na większe elementy można zastosować w szafce zwykłą półkę.


Odpowiednio wyprofilowana wyspa może posłużyć także jako stół kuchenny z przeznaczeniem do spożywania posiłków, zwolennikom bardziej kompleksowych rozwiązań na pewno spodoba się wyspa kuchenna z wmontowanym zlewozmywakiem lub kuchenką i płytą grzewczą, oraz centralnie umieszczonym okapem kuchennym. Przy wyborze takiej wersji zabudowa trzeba mieć jednak na uwadze że będzie ona wymagała wcześniejszego doprowadzenie mediów w postaci wody, prądu i gazu w miejsce gdzie wyspa kuchenna ma być umiejscowiona, w tym przypadku trzeba mieć na uwadze to aby uwzględnić wyspę już na etapie projektowania domu oraz wszelkich instalacji, ewentualne przeróbki już ukończonego mieszkania mogą pociągnąć za sobą spore koszty.

Wyspa kuchenna to pomysł który nadaje się niestety tylko do większych pomieszczeń. Przy założeniu że przestrzeń między wyspą a resztą ciągu kuchennego powinna wynosić minimum 100 cm, co pozwoli na wygodne poruszanie się w obrębie kuchni będzie wymagało w zależności od rozmiaru centralnej szafki sporych rozmiarów pomieszczenia. Wyjątkowo dobrze wyspa kuchenna sprawdza się w kuchniach połączonych z salonem, udzielając symbolicznie pomieszczenia, a zarazem nie przytłacza tak jak mogła by w zamkniętej przestrzeni.

Wyspa w kuchni różne rozwiązania

Dla szukających więcej inspiracji polecamy artykuł wyspa w kuchni.


Post Comment

Tagi: