Clicky

SypialniaRSS: News Maker

Sypialnia na styl skandynawski

Opublikowany Maj 29, 2010 w kategorii: Sypialnia

Styl skandynawski to ostatnio bardzo popularny temat jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Nie da się ukryć że posiada pewien urok który może się podobać, ale jak wszystko posiada wady i zalety. Prezentowaliśmy dotychczas przykłady kuchni w stylu skandynawski oraz salonu w stylu skandynawskim. Dziś zamieszczamy przykłady na to jak można zaaranżować sypialnie w stylu skandynawskim. Jak łatwo się domyślić sypialnia w stylu skandynawskim będzie nosić podobne cechy charakterystyczne jaki pozostałe pomieszczenia wykonane w tej konwencji.


Styl skandynawski, o co chodzi ?

Tym na co powinnyśmy się przygotować są prostota i ekologia. Charakterystyczne naturalne barwy takie jak biel, czerń, oraz ewentualnie różne odcienie naturalnego drewna często gatunków iglastych, kolejną cechą charakterystyczną będzie dominująca prostota kształtów wystrój czasami sprawiający wrażenie ascetycznego. Pozostawiają po sobie wrażenie pewnego rodzaju sterylności, ale zarazem elegancji i wrażenia modernistycznego wystroju. Wszech obecne w skandynawskich aranżacjach akcenty ekologiczne po prze eksponowanie naturalnego drewna i tym razem rzucają się w oczy.

Jasna kolorystyka detali jest powodowana przez to że wnętrza pod które projektowano cierpią z racji położenia geograficznego na deficyt światła. Dzięki stosowaniu jasnych kolorów projektanci rozświetlają nieco zaciemnione zwykle pokoje charakterystyczne dla regionów skandynawskich. Jest to z pewnością zaleta dla wszystkich tych którzy lubią rozświetlone pomieszczenia, jednak może być nieco kłopotliwe w utrzymani należytej czystości białe elementy bardzo szybko będą eksponować ewentualne zabrudzenia.

Przykłady sypialni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski


Post Comment

Tagi: ,