Clicky

SalonRSS: News Maker

Salon w nowoczesnym stylu

Opublikowany Marzec 10, 2010 w kategorii: Salon

W dzisiejszym artykule zamieszczamy kilka pomysłów na to jak można za aranżować salon w nowoczesnym stylu, sposobów jak to zwykle bywa jest tyle co gustów. Proponowane tym razem rozwiązania opierają się na  meblach wykonanych  przede wszystkim w białych i pastelowych kolorach, i w zasadzie całe wnętrza utrzymane są w jasnej tonacji, z ewentualnym wykorzystaniem kolorów kontrastowych w elementach które chcieli byśmy podkreślić, równocześnie łamiąc nieco wrażenie jednolitości. Biel w tym przypadku nadaje wnętrzom nowoczesny, elegancki, nieco sterylny charakter, optycznie powiększając przestrzeń salonu. Większość z przedstawionych układów mebli dostosowane jest do większych salonów w dużych  apartamentach, lub zaadoptowanych do celów mieszkalnych fabrykach nazywanych loftami.


Salon w nowoczesnym stylu

Nowoczesny salon powinien charakteryzować się stosunkowo luźną zabudową, projektanci dawno już odeszli od umieszczania w salonach masywnych meblościanek, w których składowało się większość domowego dobytku. Funkcje te w obecnym wzornictwie przejęły szafy wnękowe i garderoby, często znajdujące się w przedpokojach lub sypialniach. Jeśli oczywiście zostało to uwzględnione podczas projektowania mieszkania lub domu który urządzamy.  Na tego typu aranżację niestety nie mogą pozwolić sobie osoby posiadające mieszkania o niewielkim metrażu zwłaszcza w starszym budownictwie, tam forma musi niestety ustąpić miejsca funkcjonalności i salon przejmuje także funkcje składowania, garderoby, lub innych produktów domowego użytku. Przy wyborze tego typu wystroju należy pamiętać że utrzymanie go w czystości może być nieco kłopotliwe, tym bardziej jeśli w domu mamy małe dzieci, z tegoż powodu nie jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich.

Przykłady nowoczesnej aranżacji salonu


 1. anna
  Posted Marzec 24, 2011 at 10:34 pm

  Witam!

  Z zachwytem oglądam Wasze pomysły na aranżacje salonu, chciałabym zapytać o poradę,otóż…Nie długo moja teściowa ma urodziny,od niedawna mieszkam z nią w mieszkaniu do ,którego nie dawno się przeprowadziła.
  Mam swój pokój,który dzielę z narzeczonym,ale nie lubię gdy ktoś wchodzi do mojej sypialni,dlatego musimy przyjmować gości w salonie,który jest moim zdaniem okropny.Przyszła teściowa chciałaby miec ładny salon ,ale nic z tym nie robi.Z salonu zrobiła rupieciarnie sztucznych kwiatów,różowych maskotek i mebli w różnym kolorze.Chciałabym to jakoś zmienić. Pokój jest dosyć mały,nie chcę zmieniać koloru ścian bo to wszystko razem z meblami za dużo by mi zajęło.Chciałabym zmienić kolor mebli okleina,żeby wszystkie były w jednym kolorze,sofę i fotele również(jakimś pledem lub dobranym materiałem tylko,że mam problem z doborem kolorów…Ścian nie mogę zmienić-podchodzą pod kolor brudnego żółtego:/ ni to pomarańcz,beż,czy wymyty łosoś i do tego małe kwiatki,podłoga jest ciemna,brązowa,a na niej wzorzasty ciemny dywan.Po prawej wielki stół gdzie niestety musimy jeść kolację,obok skórzany,drewniany zielony fotel.Na wprost plazma stojąca na szarej niskiej półce,obok niej ciemna drewniana szafka ,na lewej stronie pokoju,przy oknie znajdują sie dwa wielkie zielone fotele,na przeciwko sciany gdzie jest plazma jest „niebieska sofa” ,a na środku mały czarny stoliczek,zapomniałam dodać ,że w koncie po miedzy sofą a fotelami jest stoliczek z serwetkami,maskotkami i plastikowymi kwiatkami.Pokój wydaje się być smutny ciemny,zaniedbały i w ogóle jak najrzadziej staram się tam przebywać.Błagam o porady abym jak najszybciej mogła zmienić to pomieszczenie na miłe,przyjemne i schludne.Chcę nadać temu pomieszczeniu życia.Bardzo proszę o poradę.Jakiego koloru okleine kupić,jakich pledów użyć,jakie firanki(myślałam o żółtych lub jasno-zielonych.

  Czekam z niecierpliwością o odpowiedź.

  Pozdrawiam

  Anna;)

 2. Jacek
  Posted Marzec 24, 2011 at 11:38 pm

  Trudno coś doradzić tak korespondencyjnie, nie wiedząc w jakiej stylistyce gustujesz. Ale jeśli pomieszczenie jest małe to staraj się je jak najbardziej rozjaśnić i oczyścić ze zbędnych detali.

  Na początku zastanów się nad funkcjami poszczególnych elementów składowych pokoju, i wyeliminuj te bez których będziecie się mogli obejść na co dzień (np. fotele można zamienić na meble do siedzenia zajmujące nieco mniej miejsca). Luźniejszą zabudowę łatwiej wam będzie utrzymać w porządku i nie będzie sprawiała wrażenia przytłaczającej. Z opisu wynika że masz tam całą kakofonię kolorów :), postaraj się ograniczyć ją jeśli będzie to możliwe do trzech wiodących barw i ich odcieni.

  Przy ciemnej podłodze dobrze komponowały by się jasne okrycia mebli tapicerowanych (jednolita faktura) musisz jakoś złamać tą ciemną dominującą powierzchnie. Rozważ także przemalowanie trzech z czterech ścian na kolor korespondujący z pledami na meblach (zastanów się nad bielą, lub beżem).

  Ścianę na przeciw okna mogła byś pozostawić w ulubionym kolorze teściowej (łosoś, lub oranż ?) ;), i tak dobrać zasłony aby były w podobnej do niej tonacji. Skontrastują się z jasnymi ścianami jednocześnie nie wprowadzając bałaganu kolorystycznego.

  Rozważ zamianę dywanu na mniejszy umieszczony centralnie (nie wiem w jakim stanie, i za jakiego materiału jest podłoga ale jeśli jest drewniana warto ją eksponować)

  Zamiast okleiny na meble pomyśl o farbach akrylowych przeznaczonych do mebli są dużo trwalsze i dają bardziej estetyczne wykończenie. Jedyny minus nie wybaczają pomyłek :) więc dobrze zastanów się czy mebel na pewno może zmienić swój kolor. Cóż więcej mogę Ci doradzić wystrój wnętrz to temat rzeka szukaj inspiracji i adoptuj z nich to co Ci najbardziej odpowiada.

  Pozdrawiam
  Jacek :)

Post Comment

Tagi: