Clicky

KuchniaRSS: News Maker

Programy do projektowania kuchni

Opublikowany Listopad 29, 2010 w kategorii: Kuchnia, Programy

Planowanie aranżacji kuchni to praktycznie konieczność. Działanie przypadkowe i nieprzemyślane może się bardzo źle skończyć nie tylko dlatego, że uzyskamy efekt, który nie będzie się nam estetycznie podobał ale także dlatego, że kuchnia jest pomieszczeniem przede wszystkim funkcjonalnym, co wcale nie jest takie proste do osiągnięcia!


Wybierając rodzaj podłóg, wykończenia ścian i wreszcie same meble, tak naprawdę jeszcze do niedawna byliśmy w stanie jedynie w wyobraźni zestawiać ze sobą wszystkie elementy. W dodatku żeby dobrze wszystko zaplanować nie wystarczy tylko dobranie odpowiedniej kolorystyki czy stylu lecz równie ważne, jeśli nie najważniejsze jest rozplanowanie przestrzeni, tak by była ona estetyczna i odpowiednio funkcjonalna. Szczególnie ważne jest to w przypadku kuchni, która zwłaszcza jeśli jest połączona z jadalnią, staje się równocześnie miejscem pracy i wizytówką domu lub mieszkania.

Twórcy oprogramowania oddali w nasze ręce programy pozwalające amatorom wykonywać wizualizacje swoich projektów i dowolnie nimi manipulować. Do tej pory była to domena grafików komputerowych, którzy na zlecenie architektów czy deweloperów tworzyli wizualizacje niegotowych jeszcze projektów by zachęcać nimi potencjalnych nabywców. Podobnymi narzędziami dysponują także profesjonalni dekoratorzy wnętrz. Z zastrzeżeniem wykorzystywania programów tylko do celów prywatnych także my, nieprofesjonaliści, możemy tworzyć wizualizację swoich koncepcji. Największą zaletą programów to umożliwiających jest ich elastyczność, dzięki której możemy jednym kliknięciem myszki przesuwać, zmieniać, dodawać czy usuwać elementy. Oczywiście istnieją też narzędzia znacznie bardziej skomplikowane, ale zazwyczaj do zmaterializowania naszych wizji i dostosowania ich do naszych gustów wystarczają rozwiązania najprostsze. Rozrysowanie sobie planu na kartce oczywiście jest bardzo użyteczne, ale w żaden sposób nie pozwoli nam się przespacerować po nowej kuchni, tak jak może to uczynić wirtualny odpowiednik naszej kartki.


Post Comment

Tagi: , ,