Clicky

KuchniaRSS: News Maker

Piekne klasyczne meble kuchenne

Opublikowany Marzec 5, 2010 w kategorii: Kuchnia

Dzisiaj co nieco na temat kuchni. Zastawiając się nad rodzajem wystroju naszej kuchni stajemy najpierw przed głównym wyborem jakim jest generalny styl wystroju tego ważnego pomieszczenia. W tym przypadku dostępne są dwie podstawowe alternatywy – pierwsza to kuchnia wykonana w konwencji nowoczesnej, druga to kuchnia w stylu klasycznym często potocznie nazywanym rustykalnym.


Meble kuchenne w stylu klasycznym najlepiej sprawdzają się w większych kuchniach zwykle wtedy stylizowanych na wiejski charakter. Meble takie charakteryzują się stosunkowo dużą ilości detali  oraz finezyjnych szczegółów, których na próżno można szukać w nowoczesnych meblach kuchennych celujących w prostotę i funkcjonalność.

Do oddania charakteru klasycznym mebli kuchennych w typie kuchnia rustykalna doskonale będą nadawać się  włoskiego producenta mebli kuchennych firmy Scavolini, mają oni w swojej ofercie kilka lini stylizowanych w tradycyjnym wiejskim charakterze. Z ciekawszych propozycji zwraca uwagę ostatnio wracający do mody pomysł na meble kuchenne murowane, który też wywodzi się ze starej tradycji mebli kuchennych spotykanych w wiejskich domach. Poniżej galeria klasycznych mebli kuchennych która może służyć za inspirację podczas doboru mebli i kolorów do przyszłej kuchni.

Klasyczne meble kuchenne

Przykład ciekawego połączenia klasycznego charakteru mebli bez cech charakterystycznych dla wiejskich lub rustykalnych mebli kuchennych.

fot. www.scavolini.us

fot. www.scavolini.us

Poniżej typowo rustykalne meble kuchenne tym razem w tak zwanej wersji murowanej, gdzie bazą jest konstrukcja ścianek w które wsuwa się poszczególne szafki.

fot. www.scavolini.us

Na koniec meble kuchenne w stylu wiejskim, można zauważyć że posiadają one sporo misternych detali nie stosowanych w meblach kuchennych uważanych za nowoczesne.

fot. www.scavolini.us

fot. www.scavolini.us


Post Comment

Tagi: