Clicky

KuchniaRSS: News Maker

Meble kuchenne w stylu skandyanwskim – kuchnia

Opublikowany Czerwiec 3, 2010 w kategorii: Kuchnia

Tak popularny ostatnio styl skandynawski można spotkać zarówno w wystroju salonu, czy sypialni, ale także kuchnia w stylu skandynawskim może okazać się atrakcyjnym pomysłem na aranżację jednego z najważniejszych pomieszczeń naszego domu . Czym tak naprawdę charakteryzują się meble kuchenne w stylu skandynawskim ? Wnętrza kuchenne w aranżacji według projektantów ze Skandynawii mają podobne cechy charakterystyczne jak reszta pomieszczeń. Projektanci przede wszystkim stawiają na prostotę i funkcjonalność stosując proste, nowoczesne formy.


Kolorystyka to zwykle podstawowe barwy w jasnej tonacji jak biele czy beże, czasami załamywane czernią lub ciemnym brązem. Z racji tego że spory nacisk kładzie się także na ekologie, często można spotkać się z eksponowaniem naturalnego rysunku drewna. Elementy mebli pokrywane są wówczas przeźroczystymi lakierami, woskami, lub farbami wodno rozpuszczalnymi. Generalnie w pomieszczeniach stylizowanych w tej konwencji dominują – prostota, nowoczesność, a nawet swojego rodzaju sterylność. Styl bardzo charakterystyczny, czasami nieco chłodny jednak z pewnością cieszący oko. Drugą stroną medalu jest to że wnętrze w bieli może być nieco kłopotliwe jeśli chodzi o utrzymanie w nim porządku, z pewnością będzie mobilizowało do utrzymania go w czystość eksponując jakiekolwiek zabrudzenia.

Kuchnia w stylu skandynawskim okiem Pera Gunnarssona

 

Doskonałym przykładem na meble kuchenne w stylu skandynawskim będę produkty z popularnego na świecie potentata firmy Ikea, lub firm takich jak Sturkö, czy MARBODAL. Doskonale potrafi uchwycić ich piękno i charakter szwedzki fotograf  Per Gunnarsson, którego prace zamieszczamy w dzisiejszym artykule. Zdjęcia doskonale oddające charakterystykę skandynawskich wnętrz, z pewnością mogą pobudzić fantazję szukających inspiracji podczas projektowania swojej kuchni.

kuchnia w stylu skandynawskim

fot. www.pgfotograf.com

fot. www.pgfotograf.com

fot. www.pgfotograf.com

fot. www.pgfotograf.com

fot. www.pgfotograf.com


Post Comment

Tagi: ,