Clicky

SypialniaRSS: News Maker

Łóżko do małej sypialni

Opublikowany Marzec 2, 2010 w kategorii: Sypialnia

Mała sypialnia to bardzo częsty problem, zwłaszcza w mieszkaniach w bloku. Brak przestrzeni wydatnie utrudnia pomieszczenie łóżka, szafy w której można by przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy, czy wygospodarowanie miejsca na ewentualny kącik do pracy, zazwyczaj meblem zabierającym najwięcej miejsca jest łóżko. Zwykle jednak bywa tak że najmniejszy pokój w mieszkaniu przypada dla najmłodszych, i w tym momencie pojawia się alternatywa jakiej nie możemy zastosować w regularnej sypialni, a jest to łóżko piętrowe.


To co zupełnie nie pasuje do sypialni rodziców idealnie nadaje się dla młodszego pokolenia w rodzinie. Sypialnia z łóżkiem piętrowym nabiera dużo ciekawszego charakteru a co najważniejsze staje się o wiele bardziej funkcjonalna wykorzystując dostępną przestrzeń na ile to możliwe.

Łóżko piętrowe z reguły ma konstrukcję szkieletową opierającą się na czterech nogach, co poniekąd może komplikować możliwości ustawienia innych mebli w sypialni, w tym momencie jeszcze ciekawszym wydaje się pomysł proponowany przez firmę Compact Living, jakim jest łóżko podwieszane.  Pomysł prosty jednak jak że praktyczny. Do dyspozycjo pozostaje praktycznie cała podłoga w sypialni którą można rozplanować na przykład na kącik do pracy, miejsce do siedzenia, czy przechowywania ubrań

Łóżko podwieszane pod sufitem

fot. www.compact-living.com

Łóżko do bardzo małych sypialni mocowane pomiędzy ścianami

fot. www.compact-living.com

fot. www.compact-living.com

Łóżko wiszące pod sufitem rozwiązanie stosowane gdy sypialnia jest nieco większa

fot. www.compact-living.com

Kolejny przykład łóżka wykorzystującego przestrzeń w rogu sypialni.


 1. Posted Luty 7, 2012 at 2:57 pm

  Jest lepsze:-)
  Nazywa sie SimpleFly – łóżko wiszące.
  Polecam.

 2. Posted Kwiecień 13, 2012 at 8:53 am

  Osobiście bałabym się spać w takim łóżku. Obawiam się, że taki sen nie przyniósłby mi odpoczynku, wręcz przeciwnie – jakie napady lękowe. Ale cóż… gdy nie ma się wyjścia, dobre i to. Rozwiązania bardzo sprytne, trzeba przyznać.

 3. Aga
  Posted Sierpień 5, 2013 at 8:38 pm

  Witam, interesuje mnie to drugie zdjecie – jak jest wykonany montaż przy tym łóżku? Byłabym wdzieczna za odpowiedź …
  Potrzebuje coś takiego we wnękę o wymiarach 288×124 – czy jest możliwość realizacji i jaki byłby koszt u państwa?
  Agata

Post Comment

Tagi: ,