Clicky

KuchniaRSS: News Maker

Kuchnia w stylu wiejskim

Opublikowany Czerwiec 15, 2010 w kategorii: Kuchnia

Kuchnie stylizowane na wiejskie są pełne życia. Ciepłe i przytulne wnętrze, wypełnione po sufit przeróżnymi drobiazgami zachęca do przesiadywania przy kuchennym stole i do mieszania w garnkach. Tradycyjne kuchnie wiejskie to przede wszystkim drewniane meble. Aby miały one swój wiejski charakter drewno może być ługowane, malowane, przecierane lub składające się z kilku odmian o różnym zabarwieniu. Fronty szafek to często zwiewne tkaniny, takie jak firanki, czy lekkie zasłonki, ale mogą to być i grube materiały. Fronty tradycyjne często posiadają witrynę lub ażurową powierzchnię. Uchwyty w wiejskiej kuchni są ciężkie i mosiężne. Jeśli planujemy urządzić kuchnię wiejską to musimy sobie zdawać sprawy, że pomieszczenie powinno być duże i przestronne.


Styl kuchni wiejskiej

Obowiązkowym elementem kuchni wiejskiej jest drewniany stół i krzesła, wykonane w tym samym stylu. Wiejski charakter kuchni z pewnością podkreśli kredens służący do przechowywania zastawy, ścierek czy produktów spożywczych. Na otwartych półkach kredensu nie może zabraknąć różnych elementów dekoracyjnych, na przykład porcelanowych talerzy, kubków czy filiżanek. Kuchnie wiejskie to oczywiście piec kaflowy. W nowszym wydaniu będzie to po prostu obudowanie płytkami ceramicznymi nowoczesnej płyty kuchennej. Nie zapominajmy o żeliwnych elementach wykończeniowych. Nad piecem tradycyjnie powinny się suszyć grzyby i zioła. Zawieszony czosnek przypomni o jego zdrowotnych właściwościach, w które do dzisiaj większość z nas wierzy. Cała kuchnia wypełniona powinna być porcelanowymi dodatkami, glinianymi misami czy słoikami wypełnionymi domowymi przetworami. Patelnie, rondelki i przyrządy kuchenne powinny być zawieszone na haczykach przykręconych do ściany. Kuchnie wiejskie to również kuchnie murowane z przykręconymi do sufitu drewnianymi deskami.

W ramach inspiracji dla poszukujących pomysłów na wiejska kuchnię prezentujemy dziś meble kuchenne w konwencji wiejskiej wykonane przez francuskiego producent a mebli firmę Mobalpa.

fot. www.mobalpa.com

fot. www.mobalpa.com

fot. www.mobalpa.com

fot. www.mobalpa.com

fot. www.mobalpa.com

fot. www.mobalpa.com


Post Comment

Tagi: